( German, 1947 )
Ohne Titel
49.80 in. (126.50 cm.) (height) by 39.17 in. (99.50 cm.) (width)
monogrammed and dated '89' lower center
Provenance:
Galerie Löhrl, Mönchengladbach. Private collection Rhineland
Ohne Titel 1989
Frog-woman 1987
Canto V, 1; Canto V, 7 1998
Stabkreis 1984
Ohne Titel (SAl I) 2012
(German , b. 1884 - d. 1950)
( Colombian , b. 1932 )
( Italian , b. 1933 - d. 1963 )
( Italian , b. 1697 - d. 1768 )
(Flemish , b. 1564 - d. 1637)
( French , b. 1796 - d. 1875 )
( Spanish , b. 1881 - d. 1973 )
( American , b. 1928 - d. 1987 )