( Austrian, 1909 - 1998 )
Berg- und Seelandschaft
mixed media on thin cardboard
signed and dated 'Lettner (19)85' l.r.
passepartout, verglast, gerahmt
Berg- und Seelandschaft 1985
Orphische Welt
Morgennebel 1980
(German , b. 1884 - d. 1950)
( Colombian , b. 1932 )
( Italian , b. 1933 - d. 1963 )
( Italian , b. 1697 - d. 1768 )
(Flemish , b. 1564 - d. 1637)
( French , b. 1796 - d. 1875 )
( Spanish , b. 1881 - d. 1973 )
( American , b. 1928 - d. 1987 )