graphite, pen and brown ink, watercolor, pen and brown ink framing line
7¹?? x 12¹?? in. (19.2 x 30.7 cm)
Provenance:
ANTHONY ERKELENS (Rotterdam 1774-1804) A calm on an estuary with boats and a windmill with inscription ‘A: Van Strij na Cappelle’ (on the old mount) graphite, pen and brown ink, watercolor, pen and brown ink framing line, watermark arms of Amsterdam 71?2 x 121?8 in. (19.2 x 30.7 cm) Pictura, Groningen (L. 2028). with P.A. Scheen, The Hague. Hans van Leeuwen (1910-2010), Utrecht and Amerongen (L. 2799a); Christie’s, Amsterdam, 24 November 1992, lot 296. with Otto Naumann Gallery, New York. Dordrecht, Dordrechts Museum, Aquarellen en tekeningen van Dordtse meesters, 1750-1850, 1958-1959, no. 105 (as Jacob van Strij). Utrecht, Genootschap Kunstliefde, Catalogus der tentoonstelling van tekeningen uit de collectie van de heer Hans van Leeuwen te Amsterdam, 1959-1960, no. 64 (catalogue by S.H. Levie, as Jacob van Strij). Zeist, Slot Zeist, Nederlandse Kunststichting Zeist, Twee eeuwen tekenkunst, 1960, no. 67 (as Jacob van Strij). Laren, Singer Museum, Nederlandse tekeningen. Collectie Hans van Leeuwen, 1963, no. 109 (as Jacob van Strij). Amsterdam, Rijkmsuseum, Rijksprentenkabinet, De verzameling van H. van Leeuwen, 1975-1976, no. 36 (entry by L.C.J. Frerichs).