( Swedish, 1846 - 1917 )
Sydländsk gatubild
16.14 in. (41.00 cm.) (height) by 12.40 in. (31.50 cm.) (width)
Signerad och daterad Montan 1876
Sydländsk gatubild 1876
Figure In A Cottage Interior 1912
Die Briefeschreiberin
Die Briefeschreiberin 1879
A Cottage Interior with a Woman at a Spinning Wheel
(German , b. 1884 - d. 1950)
( Colombian , b. 1932 )
( Italian , b. 1933 - d. 1963 )
( Italian , b. 1697 - d. 1768 )
(Flemish , b. 1564 - d. 1637)
( French , b. 1796 - d. 1875 )
( Spanish , b. 1881 - d. 1973 )
( American , b. 1928 - d. 1987 )